2018 Concert Band

Congratulations to all children selected for the 2018 Concert Band.

Louise Cronje – Ao Tawhiti Unlimited Discovery: Flute
Bonnie Brookland – Beckenham School: Flute
Emily Rowe – Beckenham School: Clarinet
Tom Woodhouse – Beckenham School: Trumpet
Cameron Smillie – Cathedral Grammar School: Percussion
Andrew Welsh – Cathedral Grammar School: Percussion
Hiromu Crosado – Chisnallwood Intermediate School: Percussion
Rosa Jugovac – Chisnallwood Intermediate School: Flute
Charlotte Borcoskie – Christchurch South Intermediate School: Clarinet
Huey Duncan – Cobham Intermediate School: Cornet

Monika Duncan – Cobham Intermediate School: Cornet
Will Robson – Cobham Intermediate School: Tenor Horn
Daniel Ross – Cobham Intermediate School: Tuba
Caleb Langford – Emmanuel Christian School: Trombone
Peter Langford – Emmanuel Christian School: Clarinet
Simone Davidson – Heathcote Valley School: Flute
Maddie Iro – Heathcote Valley School: Trumpet
Alexandra Irwin – Heathcote Valley School: Flute
Poppy Jarman – Heathcote Valley School: Saxophone
Brennan Matla – Heathcote Valley School: Trumpet

David Templeton – Heathcote Valley School: Trumpet
Hazel Wheeler – Heathcote Valley School: Saxophone
Sam Jaspersmith – Heaton Normal Intermediate School: Clarinet
Alex Boot – Kirkwood Intermediate School: Clarinet
Niamh Brackley – Kirkwood Intermediate School: Flute
Alix Fenix – Kirkwood Intermediate School: Flute
Francisco Catanach – Lincoln Primary School: Percussion
Andrea Streat – Lincoln Primary School: Flute
Emma Bird – Middleton Grange School: Flute
Jessica Hansen – Middleton Grange School: Flute

Elena Ashmore – Paparoa Street School: Tenor Horn
Eva O’Callaghan – Queenspark School: Flute
Ben Swift – Queenspark School: Percussion
Faya Wayman – Redcliffs School: Clarinet
Zoe Fenton – Rolleston School: Cornet
Haylee Garvey – Rolleston School: Cornet
Ashtyn Steele – Rolleston School: Euphonium
Nina Thurlow – Rolleston School: Cornet
Gemma Whitefield – Rolleston School: Cornet
Alex Gibson – Sumner School: Saxophone

Brooke Hughes – Sumner School: Trombone
Mitchell Kane – Sumner School: Saxophone
Leon Harman – Waimairi School: Trumpet
Ryan Hay – Westburn School: French Horn
Mia Yee – Yaldhurst Model School: Trumpet